Прес-центр Про філію Послуги і тарифи Довідка Ресурси Оплата
Новини поштою

Київщина

obl_map.gifНа карті України Київська область розташована у північній її частині – у басейні ріки Дніпро та його притоків – Росі, Десни, Ірпеня, Трубіжу, Прип’яті та інших. Адміністративно область розподіляється на 25 районів, в яких налічується 10 міст обласного та районного значення, 30 селищ міського типу, 1220 сільських населених пунктів. Область займає територію у 28,4 тис. кв. м (4,7% площі України) і межує з Житомирською, Вінницькою, Черкаською, Полтавською, Чернігівською областями, а також з Гомельською областю республіки Білорусь. Населення – 1803,3 тис. чол. (3,7% жителів України). Міське населення становить 58,1%, сільське 41,9% загальної чисельності.

Особливої уваги заслуговують природні багатства Київщини. Прозорі води озер, замріяні верби над ставками, яких в області понад 1500, стрункі явори обабіч шляхів, діброви і гай, левади і зелені долини – таким розмаїттям природи наділений цей край.

А перлиною Київщини по праву вважається знаменитий дендропарк “Олександрія” (м. Біла Церква), якому виповнюється 200 років.

Нині в Київській області розгалужена мережа установ культури, до якої входять 848 клубів, 918 бібліотек, 237 музейних установ, в тому числі всесвітньовідомий Національний історико-етнографічний заповідник “Переяслав”.

На сьогодні Київщина – це один із найбільш розвинутих індустріально-аграрних районів України.

Найбільше її природне багатство – благодатні землі, значна частина яких родючі чорноземи.

Сприятливі кліматичні умови забезпечують вирощування переважної більшості сільськогосподарських культур Європи, зокрема зернових, цукрових буряків, льону, картоплі, овочів, плодів, ягід, кормових культур, утримання великої рогатої худоби, свиней, птиці, розвиток вівчарства. В аграрному секторі зайнято 121 тис. працюючих.

В останні роки на Київщині, як і в Україні, відбувається радикальне реформування аграрного сектора економіки, стрижневим елементом якого є передача землі у приватну власність селянину. Вже створено 659 агроформувань на засадах приватної та орендної власності на землю і майно.

Основу промислового потенціалу області становлять 369 великих і середніх промислових підприємств, на яких працюють до 180 тис. осіб.

З урахуванням особливостей розміщення продуктивних сил на території області виділяються три господарських підрайони: Поліський, Київський приміський та Південний лісостеповий.

У Поліському підрайоні переважає промислова переробка сільськогосподарської сировини; Центральний приміський – спеціалізується на машинобудуванні, електроенергетиці, деревообробній, целюлозно-паперовій промисловості, має розвинуті легку та харчову галузі.

Південний лісостеповий підрайон спеціалізований на машинобудуванні, нафтохімічній, харчовій, зокрема цукровій, легкій галузях промислового виробництва.

До основних промислових центрів Київщини належать Білоцерківський, Бородянський, Броварський, Вишгородський, Києво-Святошинський, Макарівський, Обухівський, Сквирський райони, міста – Біла Церква, Бориспіль, Бровари, Васильків, Ірпінь, Переяслав-Хмельницький.

Швидкими темпами розвивається нині ринкова інфраструктура Київщини.

Одним з важливих пріоритетів для Київської області є пожвавлення інвестиційної діяльності. Головним джерелом інвестування є власні кошти підприємств та організацій регіону.

Широко і високоякісно розвивається галузь зв’язку. Робота електрозв’язківців не обмежується лиш будівництвом нових АТС та підключенням телефонних апаратів. Велика увага приділяється впровадженню новітніх технологій, розвитку нових видів послуг.

 

Інформаційні ресурси Київщини:

Київська областна державна адміністрація 
http://www.kyiv-obl.gov.ua/

Київський регіон - Інформаційний портал  
http://www.kievregion.net/

Державна Податкова Адміністрація в Київській області 
http://www.sta.gov.ua/kyiv-reg/

Міжнародний аеропорт "Бориспіль" 
http://www.kbp.kiev.ua/


Київська обласна філія ПАТ «Укртелеком»
Довідка за телефоном: 0-800-506-800
Поштова адреса: Україна, Київ-141, 03141, вул. Солом'янська, 34а

Зворотний зв'язок