Філія сьогодні

Київська обласна філія ПАТ „Укртелеком” була створена шляхом реорганізації Київського обласного державного підприємства електрозв’язку „Київоблтелеком” і являється філією відкритого акціонерного товариства „Укртелеком”.

Киівська обласна філіяДо складу філії входять:
  • 25 цехів телекомунікаційних послуг;
  • Центр телекомунікаційних послуг №1 (м. Біла Церква);
  • Центр моніторингу, технічної підтримки та ремонту засобів електрозв'язку;
  • Центр будівництва та ремонту засобів електрозв’язку;
  • Центр механізації.

Філія надає такі послуги: місцевий, міжміський та міжнародний телефонний зв’язок, проводове мовлення, доступ до мережі internet, frame relay та інші.

За останні роки Київською обласною філією проводиться значна робота по впровадженню нових видів зв’язку та нових технологій.

Точкою відліку можна вважати 1996 рік, коли у Броварах було відкрито першу на Київщині цифрову автоматичну телефонну станцію, змонтовану на обладнанні виробництва французької фірми "Алкатель". Це одразу ж дозволило істотно скоротити телефонну чергу в місті та районі. Згодом подібні АТС з'явилися в Обухові, Вишгороді, Фастові, Вишневому, Білій Церкві та Ірпені. На Київщині (село Требухів Броварського району) з'явилася і перша в Україні сільська цифрова телефонна станція - її змонтували на базі обладнання SІ-2000 виробництва спільного українсько-словенського підприємства "Моніс". У 1999 році Ірпінь став першим в Україні містом, де телефонну проблему зняли з порядку денного, а в 2005 році Бориспіль раніше від усіх в країні розпрощався з аналоговими телефонами, — повністю перейшовши на цифровий зв'язок. Такого сьогодні не може дозволити собі навіть столиця. Між іншим, цифровий зв'язок для абонентів — це не тільки на порядок вища якість, а й цілий ряд додаткових зручностей, таких як, скажімо, спілкування одночасно з двома співрозмовниками, скорочений набір номера чи захист від несанкціонованого підключення. Реконструюються діючі та прокладаються нові волоконно-оптичні лінії зв'язку.

А взагалі історія обласного електрозв'язку налічує не одне десятиліття. Перші міжміські лінії зв'язку на Київщині були побудовані у 1924-1929 роках на ділянках Київ - Харків та Київ - Москва. За наступне десятиліття обсяги лінійного господарства зв'язку в області значно зросли. Помітний розвиток засобів зв'язку здійснювався в основному у післявоєнні роки. Обласне підприємство називалося тоді Київським обласним управлінням, до 1952 року воно було спільним і для Києва, і для області. У 1967 році обласне управління перейменували в обласне виробничо-технічне управління електрозв'язку (ОВТУЗ), у 1991 році - у виробниче об'єднання "Київзв'язок", в 1993-му - у Київське обласне підприємство зв'язку "Київзв'язок", через рік - у Київське обласне державне підприємство електрозв'язку "Київоблтелеком", в 1999-му - у Київську обласну дирекцію "Укртелекому", у 2000 році — у Київську обласну дирекцію ВАТ "Укртелеком", у травні 2004 році — в Київську обласну філію ВАТ "Укртелеком".

Послуги Інтернету обласна філія "Укртелекому" надає з квітня 1997 року. З 2002-го електрозв'язківці області спілкуються зі своїми абонентами, у т.ч, і через веб-сайт. У 2004 році Бориспіль став першим на Київщині містом, мешканці якого отримали можливість відкритого або безпарольного доступу до Всесвітньої мережі. Сьогодні цією послугою користуються вже у 20 районах та містах. Активно впроваджується в області послуга швидкісного Інтернету "ОГО", яка, крім усього, зручна тим, що дозволяє абоненту одночасно перебувати в Інтернеті і вести телефонну розмову.

І хоча на ринку комунікаційних послуг столичної області сьогодні представлені близько 30 операторів, які надають населенню і підприємствам телефонні та інші послуги зв'язку (крім того, територію області "вздовж і впоперек" освоїли майже всі провідні мобільні оператори країни), реальний внесок кожного з них у справу телефонізації непорівнянний. Абсолютним лідером за кількістю, якістю і довірою абонентів, як і раніше, залишається обласна філія "Укртелекому": із майже 382 тисяч телефонних абонентів області понад 373 тисячі знаходиться на обслуговуванні саме в "Укртелекомі".

Читайте також: Укртелеком сьогодніКиївська обласна філія ПАТ «Укртелеком»

Довідка за телефоном: 0-800-506-800
Поштова адреса: Україна, Київ-141, 03141, вул. Солом'янська, 34а